Proclení zásilek, EORI číslo

Důležité informace k bezproblémovému celnímu odbavení vašich zásilek.

CLO a DPH u vývozních (exportních) zásilek do zemí mimo EU

Zboží zasílané mimo Evropskou unii prochází celním odbavením v zemi určení. Vyměřené CLO a DPH hradí příjemce zásilky.

CLO a DPH se vypočítávají z celkové hodnoty obsahu zásilky a ceny dopravy včetně pojištění. Výjimku tvoří expresní dopis - v tomto případě zásilka proclení nepodléhá. V případě neuhrazení celních poplatků je zboží zasláno zpět na náklady odesílatele. 

Zprostředkování proclení zásilky je zdarma. K zásilkám směřujícím do států mimo EU je nutné doložit celní fakturu. Veškerou potřebnou dokumentaci pro vás připravíme. Stačí, když správně a úplně vyplníte objednávku přepravy.

Vývozní doprovodné doklady

Pokud si přejete obdržet vývozní doprovodné doklady (JCD/VDD), budou zpracovány daným přepravcem na vaši žádost. O této skutečnosti nás informujte předem.

CLO a DPH u dovozních (importních) zásilek ze zemí mimo EU

Proclení se týká taktéž importních zásilek, to znamená zásilek přicházejících do ČR z mimoevropských zemí. V tomto případě hradíte společně s poštovným:

  • zálohu 20 % z hodnoty zboží a výše poštovného

  • poplatek 700 Kč za zprostředkování proclení

Pokud je clo nižší než vámi zaslaná záloha, přeplatek vám vrátíme zpět.

EORI číslo

EORI číslo (Economic Operators Registration and Identification system) slouží jako identifikátor hospodářských subjektů pro komunikaci s celními orgány. Jedná se o číslo přidělené celním úřadem na základě vaší žádosti. Nejčastěji se skládá z přiděleného DIČ čísla.

EORI číslo se uvádí do Smlouvy o nepřímém zastoupení, která se vyplňuje u zásilek mimo EU s hodnotou přesahující 1000 EUR (včetně poštovného). Pokud má zásilka hodnotu nižší, stačí přiložit podepsanou fakturu uvádějící počet a cenu odesílaných položek. 

Žádost o přidělení čísla EORI naleznete také na webových stránkách Celní správy České republiky. Zažádat o EORI číslo můžete:

 

 

Seznam celních úřadů, kde lze získat EORI číslo, uvádí správa České republiky na svém webu. Vyřízení žádosti o přidělení čísla EORI trvá přibližně dva pracovní dny.

 

Pro soukromé osoby je k dispozici online aplikace, kde existuje možnost vygenerovat si dočasné EORI číslo pro jednotlivé případy proclení.


V případě nejasností nás kontaktujte.

Vyzvednutí zásilky v ten samý den kdekoliv v ČR
Potřebuji odeslat balík do zahraničí online
a nejlevněji!

Rychlé kontakty

Nevíte si s něčím rady?
Kontaktujte nás.

730 779 988 Po-Pá 8:00-17:00

Sledování zásilky

Odešlete zásilku, kamkoliv si jen vzpomenete

Novinky a akce na e-mail

Emailová adresaZadejte platný email
 forum icon Máte dotaz?
Zeptejte se!