Proč jsme vznikli?

Služba, kterou nabízíme, vznikla na základě dlouhodobých zkušeností s přepravou zásilek po celém světě. Naším cílem je zvýšit kvalitu poskytování zásilkových služeb v ČR. Věříme, že vám naše služby přinesou nejen finanční úsporu, ale také se díky nim zbavíte zdlouhavého čekání ve frontách na poště.

Kam mohu zaslat balík nebo dopis?

Vaši zásilku doručíme do 200 zemí světa, kterými jsou například: Mexiko, USA, Kanada, JAR, Arabské Emiráty, Asie, většina států Afriky a samozřejmě všechny státy Evropy. V rámci ČR, to znamená z adresy v ČR na adresu v ČR, nedoručujeme.

Kolik mě bude stát zaslání balíku nebo dopisu?

Cenu přepravované zásilky si můžete vypočítat v kalkulátoru poštovného.

Jak můžu objednat přepravu balíku nebo dopisu?

Je na vás, jakým způsobem balík či listovní zásilku dodáte. Zákazník má možnost využít osobního podání přímo na jedné z našich poboček, nebo může využít služby objednávky přepravy zásilky.Jak postupujete v případě zasílání většího množství zásilek?

Zákazníci, kteří zasílají větší množství zásilek, nemusí vyplňovat objednávky ke každému balíku či listovní zásilce zvlášť.

Jak můžu objednat přepravu balíku či dopisu?

Je na vás, jakým způsobem balík či listovní zásilku dodáte. Zákazník má možnost využít osobního podání přímo na jedné z našich poboček, nebo může využít služby objednávky přepravy zásilky.

Jak postupujete v případě zasílání většího množství zásilek?

Zákazníci, kteří zasílají větší množství zásilek, nemusí vyplňovat objednávky ke každému balíku či listovní zásilce zvlášť.

Mohu u vás koupit obaly na zabalení balíku nebo speciální obálky?

Zákazníkům nabízíme ke koupi velký výběr nejrůznějších obalových materiálů za bezkonkurenční ceny.

Kdy můj balík nebo dopis doručíte?

 • Doručení následující den mezi 10:30 a 12:00 dopoledne na většinu obchodních adres v Evropě.

 • Doručení druhý pracovní den mezi 10:30 a 12:00 dopoledne na většinu adres v USA a do velkých obchodních oblastí v Kanadě.

 • Datumově zaručené dodání do 2 až 3 pracovních dnů již mezi 10:30 a 12:00 ve vybraných oblastech Asie. 

U listovních zásilek garantujeme při podání do 14:00 doručení následující den do 12:00.

 

Jak mohu zaplatiti za přepravovanou zásilku?

Zaplatit lze v hotovosti na každé z našich poboček nebo prostřednictvím bankovních převodů či elektronickou peněženkou realizovanou skrze GoPay.cz (platební kartou). Naše číslo účtu pro platbu převodem je vedeno v MONETA Money Bank - 11199/ 0600.

Jaká je maximální váha a rozměr balíku, případně dopisu?

U dopisu je maximální váha v pevné obálce 0,5 kg.

V případě balíku je maximální hmotnost zásilky k odbavení 2 500 kg.

Co dělat v případě, že vaše zásilka byla poškozená při doručení u příjemce?

U všech reklamací týkajících se zjištěných ztrát nebo poškození musí být za přítomnosti kurýra sepsán ve dni doručení zásilky Protokol o poškození (škodě). Také reklamace spojené se zpožděním zásilky musí být oznámeny do 7 dní od obdržení zásilky. Více v sekci Obchodní podmínky.

Co nemohu přepravit?

Zasílatel stanovuje, že obsahem přepravované zásilky nesmí být následující:

 • zásilka obsahující nebezpečné předměty, nebo předměty, které mohou způsobit škody osobám či majetku. Jedná se zejména o: výbušniny, hořlaviny, radioaktivní látky, žíraviny, nebo zapáchající látky, zbraně, munici a další nebezpečné látky,
 • zásilka obsahující drogy nebo léky a psychotropní látky s výjimkou předmětů, jež zasílají zákonně k tomu oprávněné instituce pro vědecké nebo zdravotnické účely,
 • zásilka obsahuje lidské, nebo zvířecí ostatky,
 • zásilka obsahuje živé rostliny a zvířata,
 • zásilka, která vzhledem ke svému charakteru znemožňuje realizaci služeb při užití vlastních prostředků a přepravních zařízení,
 • zásilka má na obalu nebo na viditelné části obsahu nápisy nebo kresby porušující zákon,
 • zásilka obsahuje umělecká díla, starožitnosti, drahokamy a ušlechtilé kovy v jakémkoliv tvaru nebo formě, valuty, cenné papíry, certifikáty a jakékoliv jiné cennosti,
 • zásilka je zabalená tak, že by mohla ušpinit nebo jinak poškodit ostatní zásilky,
 • zásilka, která podle právních předpisů nemůže být přepravována,
 • předměty a látky lehce poškoditelné, i když je zásilka opatřena označením, že se jedná o takové zboží,
 • předměty a látky lehce poškoditelné i za předpokladu dodržování pokynů pro zvláštní manipulaci se zásilkou, jako jsou alkohol a jiné drahé tekutiny ve skleněných lahvích apod.,
 • vzhledem k ustanovení poštovního zákona je jejich přeprava zakázána, nebo zákon stanoví poskytování některých služeb výhradně veřejným operátorem (č. 29/2000 Sb.).